Zanfina Ismajli

[Edit]

Is Zanfina Ismajli Dead or Still Alive? Zanfina Ismajli Birthday and Age

Zanfina Ismajli

How Old Is Zanfina Ismajli? Zanfina Ismajli Birthday

Zanfina Ismajli was born on May 10, 1985 and is 38 years old now.

Birthday: May 10, 1985
How Old - Age: 38

Zanfina Ismajli Death Fact Check

Zanfina is alive and kicking and is currently 38 years old.
Please ignore rumors and hoaxes.
If you have any unfortunate news that this page should be update with, please let us know using this form.

Zanfina Ismajli's sisters :

Zanfina has 2 sisters:
  • Zanfina Ismajli's sister, Adelina Ismajli, is still alive and kicking at the age of 43. She is Kosovar and has had a career as a singer.

  • Eva Ismajli

Zanfina Ismajli - Biography

Vendlindja: PrishtinëMosha: 25 VjeçDitelindja: 15 Maj 1986Shenja e Horoskopit: DemiZanfina Ismajli fitoi vendin e parë në festivalin e verës "Çelësi muzikor" që është mbajtur në Prishtinë. Deri me tani ajo ka një album te edituar më 2003 të quajtur Zani dhe disa videoklipe nder të cilat janë : Gajdexhiu, Cocaina i cili ishte i punuar me qëllime humanitare dhe fliste kundër drogës, pastaj vije në radhe dueti i saj me motrën Adelinën i quajtur Dy motra një frajer, pas këtij videoklipi me motrën ajo beri BOOM me këngën dhe klipin Partizani i vogël- klip i cili u pëlqye nga te gjithë sepse Zanfina ne të tregoi talentin për transformim duke ndërruar 7 stile. Ndërsa këtë vit ajo ka nxjerr në sh*tje hitin e saj më të ri të quajtur As i fundit as i pari videoklipi i te cilit mund të krahasohet me ata të huajt dhe me të cilin po then rekord në shikueshmëri në internet. Festivali Kombetar i Femijeve” ne Shkoder, ka qene nje prej aktiviteteve me te rendesishme e me te ndjekura gjate femijerise sime. Pikerisht ne skenen e ketij festivali nga viti ne vit u prezantuan disa prej emrave me te njohur te muzikes shqiptare.Nuk ishte nje prej festivaleve qe per nje arsye apo tjeter i sheh kudo sot, ishte nje festival i cili, per ata femije qe te ardhmen e tyre do ta investonin ne muzike, pjesmarrja ne te ishte nje domosdoshmeri. Pikerisht ne kete festival kam pare per here te pare Zanfinen (e cila u vlersua edhe me cmim). Nje vajze me floke te gjata e cila kercente fort, gje qe bente te binte shume ne sy e te vecohej nga te tjeret me prezantimin e saj. Mbaj mend ne ato caste dikush tha “Kjo eshte motra e Adelines!”. Qe prej atij momenti si me magji, cdo hap qe Zanfina ka hedhur ne karrieren e saj muzikore eshte shoqeruar pikerisht me kete fjali “Kjo eshte motra e Adelines!”. Kete vit vec, gjerat duket se po ndryshojne.Hit pas hiti videokip pas videoklipi, ajo nuk eshte me “motra e Adelines” por vec “motra e vetvetes” e per kete arritje te sajen jane krenare te dyja. Ne javet qe pasojne, afrohet nje tjeter moment kyc ne karrieren e Zanfines; Balkanvision-Festivali i Kenges Ballkanike. Ndersa per nje pjese te madhe te publikut, Balkanvision mund te jete nje tjeter Eurovision apo Eurovideo, per Zanfinen eshte nje rast ku perpara miliona spektatoreve mbarekombetare, do te kendoj ne menyre te drejtperdrejte hitin e saj me te fundit, duke i vene kapakun njehere e mire edhe nje tjeter thashethemi rreth vokalit te saj, i cili po ashtu si shume thashethemeve te tjera rreth kengetares nuk i dihet origjina. Gjithsesi mos u shqetesoni per Zanfinen, sepse ajo eshte “Made in Ismaili” nje familje qe prej dy dekadash ka sjell vetem sukses ne skenen e “Estrades shqiptare” e qe do vazhdoje me po te njejtin sukses edhe ne te ardhmen.Nuk po predikojme, ne e dime kete!

DEAD OR ALIVE?